• köök
  • lühter

Katusekorter Kadriorus

Postitatud: 31.08.2014

Minu jaoks oli see korter kui puhas lõuend, mis vajas värve ja sisu. Siseviimistlus oli tehtud, köögimööbel, valgustid ka olemas, kõik neutraalne mitte domineeriv ja hea kvaliteediga ning lähtepunktiks sobivalt valge ja hele. Kui me siis kliendiga hakkasime arutama, et kuidas seda soovitud isikupära ja värve sinna tuua, siis selgus et peale lilla tooni väga meelepäraseid toone valgete ja hallide kõrval polegi. Otsustasime siis nii, et igasugused detailid võivad olla lillad või värvilised ja eritellimusmööbel valge, siis on hiljem lihtne detaile välja vahetada.

Köögitagaseina sai faasitud servadega valged klaasplaadid, mis oma industriaal mõjutustelt sobisid hästi graafilise tänavavõrgustik pilttapeediga. Pilttapeedi valikul oli oluline, et see ei domineeriks oma temaatika ega värvitoonidega, vaid pigem täiendaks interjööri. Kliendi sooviks oli korteris kasutada ka Eesti disaini, sobiva diivanilaua leidsin Derelicti tootevalikust, lahkelt lubati ka laua jalad vastavalt soovile lillaks värvida. Eesti disaini leidus selles korteris veelgi, näiteks magamistoas on Monika Järgi mummuline käistöövaip. Üldse oli vaiba valimine üks raskemaid ülesandeid selles korteris ja eriti just elutuppa. Peab tunnistama et Eesti vaiba valik jäi sobivate toonide poolest väikeseks ja teised vaibad tuli tellida Inglismaalt. Olen vaiba valiku probleemiga ennegi kokku puutunud, seega on see kindlasti suund mida võiks edasi arendada.

Küll aga osatakse Eestis teha väga head eritellimusmööblit. Algselt kaalusime Skano raamaturiiuli tellimist, aga kuna meil oli vastavalt katuse kaldele kindel kõrguse mõõt, siis nende toote moodulite järgi oleks sinna mahtunud vaid üks rida raamatuid. Töönurk õhus seisva lauaplaadiga oli nagunii vaja eraldi projekteerida, lasime siis sinna otsa ka sahtliboksi koos kaherealise raamaturiiuliga teha. Sama tootja poolt tulid ka tv-aluskapp ja pesuruumide kapid ning riidekappide uksed, kõik saarepuust ja valgeks värvituna. Saare või tammepuit on sellisel puhul head valikud, kuna nende puidusüü jätab vävitult siiski tekstuurse pinna ja ei mõju tehismaterjalina. Sobivalt ümar valge söögilaud leidus aga Moooi tootevalikkust. Kindlasti üks minu lemmik brände oma isikupärase ja ootamatu lähenemise poolest.

Ma ei poolda stiilipuhast kujudust, elu on selleks liiga kirju et ühte ja igavat joont järgida, seetõttu on kodudes eklektiline kujundussuund kõige õigem. Näiteks ka selles korteris on omale väärilise koha leidnud nn vanaema riidekapp mõnusas talupoja stiilis, et selle kapi väärikat mõju veidi edasi anda, sai vannituppa tellitud veidi sarnast joont järgiv bastelselt lilla vitriinkapp ja magamistuppa helehall kummut . Ilmselt oli see ka omamoodi vihje vanale puitmajale, mis renoveerimise käigus oli saanud täiesti uue ja värske hingamise Kadriorule omases puitmajade asumis.