• köök
  • lühter

Eesti Laulu 2014 green room

Postitatud: 17.07.2014

Mulle meeldivad sellised kujundused mis panevad meid teisiti mõtlema/nägema. ..tavapärased elemendid tavapäratutes olukordades. Mul oli selleks aastaks üks uhke idee, aga seda 3D-sse projekteerides mõistsin, et see on liiga hea green roomi jaoks ja töötaks pigem koos valgusega mõnes lavakujunduses. Seega läks paar päeva enne esitlust käiku idee nr.2.

Jahindus ei ole kindlasti minu valdkond, lisaks sellele ei poolda ma ka sarvede või mõnede teiste jahitrofeedega kaminasaali või kodu ehtimist – kuidagi sünge ja võõras. Küll aga kasutatakse sarvi üsna laiaulatuslikult põhjmaades ja ka nt Inglismaal just värvitud kujul, nii lühtritena või lausa istemööblina. Peab tunnistama, et värvituna on need ootamatult modernsed ja põnevad disainielemendid.

Kui idee tundus kaasahaarav, siis sarvede kokku saamine oli juba keerulisem mure. Kui ma nüüd õieti mäletan siis olid sarved pärit: Pärnust, Rapla lähedalt, Peipsi lähedalt, Rakverest, Saaremaalt, Tallinnast ja Kesk-Soomest. Nende sarvede leidmise tegi ilmselt keeruliseks ka see, et need on just põhjapõdra sarved(ühed olid ka Eesti põdra omad). Põhjapõdra sarved on oma „disainilt“ mahulisemad ja seetõttu olid igati sobilikud.

Selle aastase green roomi saate sisulise poole pealt oli uuenduslik kommentaatorite nurk. Kui stuudios olid sarved juba trofee alustele löödud, siis kommentaatoritel oli oma täiselusuuruses Eesti põder täiesti alles. Kujundasin neile justkui oma nurga koos põdra, Smegi musta külmkapi ja Derelicti toolidega.
Kuna kujunduses olid olemas juba sarved ja mustad läikivad seinad, siis oli loomulik sinna juurde lisada ka mustad ketid ning müstiline Fogscreen. Saatejuhi tooliks sai jahinduse ja kettidega suurepäraselt kokku sobiv naturaalse nahaga kaetud kroomitud jalgadel tugitool mööblisalongilt Natuzzi !